Wyjazd ewangelizacyjny młodzieży z Olkusza

Data dodania: 2024.05.05

Początek maja grupa dzieci i młodzieży z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu spędziła na wyjeździe ewangzacyjnym na Śląsku i Opolszczyźnie.

Między innymi odwiedziliśmy Bazylikę Katedralną w Gliwicach, Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, Bastion św. Jadwigi, port Prusy i klasztor Sióstr Elżbietanek w Nysie, Bazylikę Katedralną, kościół św. Trójcy, amfiteatr, Stare Miasto i klasztor sióstr szkolnych w Opolu.

W przedostatni dzień uczestniczyliśmy w święcie Wojciechowym w Opolu. Podczas wyjazdu codziennie rozważaliśmy Słowo Boże, uczestniczyliśmy w Eucharystii oraz nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej.

Dziękujemy Panu Bogu za piękny świat i pogodę oraz za kolejną szansę odkrywania Go we wspólnocie Kościoła.

ks. Jan Rogowski